AktualnościMateriały

Fakro zrobiła furorę na Budmie

Za nami tegoroczna Budma, czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury. Ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wystawa, jak co roku zgromadziła rzesze odwiedzających, ekspertów oraz przedstawicieli firm z branży budowlanej. W tym m.in. firmę Fakro – jednego ze światowych liderów w produkcji okien dachowych oraz schodów strychowych – która z targów wyjechała z rekordową liczbą nagród.

Stanowisko Fakro na Budmie nie trudno było znaleźć – należało do wyróżniających się. Zresztą jak cała firma, która tegoroczne Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury uznać może za wyjątkowo udane.

Pierwsze wyróżnienia firma, znana przede wszystkim z produkcji okien dachowych, otrzymała podczas ceremonii otwarcia Targów – w trakcie gali, przedstawicielom wręczono aż cztery nagrody, a w tym aż trzy Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Produkty, które zdobyły uznanie to okno dachowe uchylno-obrotowe FPP-V preSelect2, supertermoizolacyjne schody strychowe LTK Energy, a także drzwi przesuwne INNOVIEW HST Sky. Wraz z trzema medalami, Fakro zdobyła także wyróżnienie Acanthus Aureus, którym dostrzeżono świetnie przygotowane i najlepiej zaprojektowane z punktu widzenia realizacji strategii marketingowej stanowisko

Stanowisko, a właściwie dwa stanowiska Fakro rzeczywiście mogły imponować – zajmujące 430 mkw. prezentowały wszystko to, czym firma może się pochwalić. Nic więc dziwnego, iż w trakcie targów odwiedzone zostało przez ok. 10 tysięcy osób! Ten oszałamiający wynik stanowi jedną piątą wszystkich gości, którzy zawitali na Budmie.

Fakro aktywnie uczestniczyła także w wydarzeniach towarzyszących targom. W trakcie I Forum Gospodarczego Budownictwa, jednym z prelegentów był członek zarządu firmy, Janusz Komurkiewicz, który w swojej prezentacji skupił się na niezbędnych zmianach w branży budowlanej – w tym na stworzenia zawodu montera stolarki dachowej. Ten sam wątek zresztą pojawił się w debacie, w której udział wzięli przedstawiciele branży budowlanej – wszyscy zgodnie podkreślali, iż niezbędna jest reforma kształcenia zawodowego w dziedzinie zawodów budowlanych, dzięki której osoby zaczynające pracę jako dekarz lub w pokrewnym zawodzie, były znacznie lepiej przygotowane do wykonywania swoich obowiązków.

Znany producent okien dachowych odniósł więc na Budmie 2017 spektakularny sukces. Nic dziwnego – w przygotowaniach do targów uczestniczył ogromny sztab ludzi – ekspertów, menadżerów oraz doradców. A to przecież ich zaangażowanie sprawia, iż Fakro świetnie radzi sobie nie tylko na wystawach, ale przede wszystkim na rynku.

Previous post

Zimowa ochrona dachu

Next post

Jak zamontować kosz dachowy

No Comment

Leave a reply