Aktualności

Galeco coraz ambitniejsza

Polska firma Galeco – lider wśród producentów systemów orynnowania – zapowiada zmianę polityki eksportowej. Chodzi przede wszystkim o przeniesienie uwagi z krajów Europy Wschodniej oraz Południowej na Zachodnią i Północną.

Jak twierdzi Tomasz Piotrowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Galeco, polska spółka ma się czym pochwalić. Badania rynkowe, które zlecają raz na dwa lub trzy lata niezależnym agencjom jasno wskazują, iż śmiało nazwać można ich liderami rynku. Widać to także przyglądając się coraz większym zyskom.

A te generuje głównie klient polski. Nabywcami systemów Galeco są Polacy, którzy kupują blisko 90 proc. produktów. Eksport stanowi obecnie 11 proc. zysków, choć jeszcze kilka lat temu przychody z tej gałęzi sprzedaży sięgały 20 proc. Spadek eksportu związany jest z ogromnymi zmianami politycznymi w krajach, które chętnie przyjmowały systemy orynnowania charakteryzujące się wysoką jakością i konkurencyjną ceną. Chodzi przede wszystkim o konfliktem na Krymie i wojną na Ukrainie, które w efekcie doprowadziły do nałożenia sankcji na Rosję. Dla Galeco oznaczało to pozbycie się najważniejszego i najbardziej chłonnego rynku zbytu.

Złota Budowlana Marka Roku 2017 - Galeco
Złota Budowlana Marka Roku 2017 – Galeco

Mimo tego, podkrakowska firma nadal ma odważne plany eksportowe. Jak zapowiadają ich przedstawiciele, w najbliższej dekadzie mają zamian odważnie wejść na rynki zachodnie i północne i generować przychody z eksportu stanowiące nawet 50 proc. całości zysków. Nie oznacza to oczywiście całkowitej rezygnacji z rynków wschodnich – na tych planowane jest odbudowanie silnej pozycji. To jednak zachodnioeuropejskie mają stanowić nową fazę ekspansji firmy. Aby w nich zaistnieć, Galeco poszukuje partnerów handlowych – w chwili obecnej we Francji i Włoszech, wkrótce zaś także w krajach Skandynawii.

A to nie jedyne ambitne plany Galeco. W najbliższym czasie planują oni także wybudować nową halę produkcyjno-magazynową, której koszt szacowany jest na kilka milionów złotych. Ma być ona gotowa już w 2019 roku. Za rozbudową pójść ma także zwiększenie oferty – przede wszystkim o nowoczesne systemy odwodnień dachów płaskich, a także produkty komplementarne, czyli np. pokrycia dachowe i akcesoria dachowe.

Previous post

Bariera przeciw śniegom

Next post

Ocieplenie klimatu a kwestia dachu

No Comment

Leave a reply