AktualnościDachy

Moc kwadratu: Galeco DACHY PŁASKIE

Odwodnienie dachu płaskiego do tej pory przysparzało wielu dekarzom niemałych trudności. Dobór odpowiednich elementów oraz zapewnienie szczelności ich łączenia stanowiło prawdziwe wyzwanie. Począwszy od tego roku problem jednak znika, a montaż systemów do odprowadzania wody z powierzchni płaskich od teraz wydaje się wyjątkowo prosty. A wszystko dzięki kolejnym innowacyjnym rozwiązaniom zaproponowanym przez Galeco, lidera wśród polskich producentów orynnowania. Mowa o systemie DACHY PŁASKIE, który stanowi dopełnienie „kwadratowej” oferty Galeco.

Klasyczna i mnimalistyczna forma kwadratu już od kliku dobrych lat fascynuje tego producenta systemów rynnowych, czego wyrazem są wprowadzane systematycznie na rynek takie systemy jak:

  • Galeco BEZOKAPOWY – system pozwalający ukryć rury spustowe w ociepleniu elewacji budynku, a za swoją innowacyjność otrzymał międzynarodowy patent. Tutaj po raz pierwszy mieliśmy do czynienia z kwadratowym profilem rynny;
  • Galeco STAL2 – czyli kwadratowe rynny wykonane ze stali, pozwalały zachować estetykę nowoczesnych brył budynków poprzez zastosowanie właśnie kątów prostych oraz maskownic podsufitkowych zasłaniających rury spustowe;
  • Galeco PVC2 – tegoroczne objawienie targów BUDMA , nagrodzone Złotym Medalem MTP, które podobnie jak system STAL2 jest estetyczne i eleganckie, a jednocześnie stanowi jego bardziej ekonomiczną wersję.

Galeco tworząc kwadratowy profil rynny, wyszło naprzeciw potrzebom projektantów i architektów, którzy zgodnie z panującymi od paru lat trendami stawiają na minimalistyczne rozwiązania w budownictwie, oparte właśnie na kątach prostych. Co za tym idzie również coraz bardziej popularne stają się dachy płaskie, z których rzecz jasna należy prawidłowo odprowadzać wodę. Dzięki systemowi Galeco DACHY PŁASKIE od tej pory można tego dokonać nie tylko w sposób prosty, ale również estetyczny.

Dach płaski

Innowacyjność owego systemu zasadza się na jego modułowości. Producent przygotował aż 12 gotowych zestawów, z których każdy składa się z trzech elementów: wpustu dachowego, rury kanalizacyjnej oraz adaptera. Szczególna magia tkwi w adapterze, gdyż to właśnie on umożliwia łączenie pozostałych komponentów z różnymi systemami rynnowymi, przede wszystkim zaś z STAL2, PVC2 i BEZOKAPOWYM. Oferta złożona z 12 gotowych zestawów (różne konfiguracje wspomnianych wyżej elementów) gwarantuje dopasowanie odwodnienia do każdego typu dachu płaskiego. Po szczegółowe informacje techniczne warto zajrzeć na stronę galeco.pl.

Previous post

Sprawdź dach po zimie!

Next post

W Krakowie mogą powstać tereny zielone na budynkach i ich dachach

No Comment

Leave a reply