Baza wiedzyDachyPokrycia dachowePoszycie dachowe

Blachodachówka a blacha trapezowa?

Od wielu lat blaszane pokrycia dachowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednak w przypadku wyboru tego materiału zawsze pojawia się pewien dylemat – blachodachówka czy blacha trapezowa? Poniżej staramy się przybliżyć oba te rozwiązania. Sprawdź już teraz, czym się różnią i na które warto postawić!

Blachodachówki i dachówki trapezowe mają podobne właściwości użytkowe

Kłopot z wyborem konkretnego rozwiązania jest zrozumiały – oba pokrycia dachowe mają praktycznie identyczne właściwości użytkowe. Blacha, niezależnie od jej rodzaju, ma wiele istotnych zalet, do których zalicza się przede wszystkim:

  • wieloletnią trwałość,
  • odporność na trudne warunki atmosferyczne – jeśli producent odpowiednio zabezpieczył blaszane elementy,
  • niską wagę – nadaje się nawet na dach z bardzo słabą konstrukcją więźby.

Jedyną zauważalną różnicą, z punktu widzenia technicznego, jest stopień skomplikowania montażu. Pod tym kątem blacha trapezowa wypada nieco lepiej. Jednak i to powoli przestaje być normą. Doskonałym tego przykładem jest dachówka modułowa dostępna w ofercie firmy Galeco. Zmyślny system montażowy sprawia, że wykonanie pokrycia dachowego jest proste. Dzięki temu zajmuje mniej czasu, niż w przypadku klasycznych produktów.

Estetyka blaszanych pokryć dachowych

Z punktu widzenia estetyki zdecydowanie lepiej prezentują się pokrycia dachowe z blachodachówki. Są polecane m.in. do montażu na budynkach ze skośnym dachem, którego kąt nachylenia wynosi więcej niż 12°. Produkt ten doskonale imituje klasyczną dachówkę, nadając budynkowi nieco elegancji. Świetnie sprawdza się zarówno na domach w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

Stawiaj na nowoczesne pokrycia dachowe

Jak widzisz, wybór konkretnego rodzaju blaszanych pokryć dachowych w dużej mierze zależy od Twoich potrzeb. Jeśli liczysz na piękny wygląd budynku, najlepiej postaw na blachodachówki. Szczególnie godne uwagi są nowoczesne dachówki modułowe. Prosty system montażu zmniejsza koszt wykończenia dachu. Ponieważ są świetnie zabezpieczone, zachowują swój piękny wygląd przez dziesięciolecia, na co otrzymasz odpowiednią gwarancję.

Previous post

Z jakiego materiału wykonać podbitkę dachową?

Next post

Płaski dach – powrót trendu w budownictwie

No Comment

Leave a reply