Baza wiedzy

Praca dekarza bez tajemnic

Dach to jeden z najważniejszych elementów budynku. Od tego, jak zostanie wykonany, zależy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Zamontowanie konstrukcji dachowej zleca się zazwyczaj cieśli lub monterowi, natomiast założeniem poszycia dachowego i jego konserwacją zajmuje się dekarz. Rzemieślnik ten doskonale zna się również na systemach odprowadzania wody deszczowej.
Bezpieczne poszycie
Poszycie dachowe chroni dom przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak słońce, deszcz czy mróz. Jeśli zostanie ono jednak wykonane niedbale, będzie wymagało ciągłych napraw. Do montażu dachu warto zatrudnić więc doświadczonego specjalistę. Profesjonalny dekarz będzie wiedział, jaki w danym przypadku wybrać materiał oraz jak prawidłowo przeprowadzić montaż.
Jeśli poszycie naszego dachu z jakichś powodów wymaga naprawy, o pomoc również powinniśmy poprosić dekarza. Specjalista potrafi dokładnie załatać ewentualne dziury lub nawet wymienić pokrycie na nowe.

Niezawodna rynna
Dobry dekarz bez problemu poradzi sobie także z instalacją i konserwacją systemów rynnowych. Warto zlecić mu montaż rynny, gdyż samodzielnie możemy popełnić poważny błąd – a to poskutkuje zawilgoceniem dachu i elewacji. W takiej sytuacji mogą pojawić się różni nieproszeni goście, tacy jak grzyby, pleśń itd. Jeśli właśnie jesteśmy więc przy zakupie rynny, od razu umówmy się z dekarzem na montaż. Doświadczona osoba może nam doradzić, jaki rodzaj orynnowania będzie dla naszego domu najlepszy. Z jej pomocą dobierzemy odpowiedni materiał, profil czy nawet kolor.

Zainstalowane już systemy rynnowe wymagają regularnego przeglądu. Można to robić samodzielnie, jeśli zauważymy jednak jakieś nieprawidłowości (np. pęknięcie, szparę czy korozję), nie wahajmy się przed wezwaniem specjalisty. Dekarz nie tylko naprawi zepsute fragmenty, ale podpowie nam też, jak w przyszłości zapobiec podobnym uszkodzeniom.

Previous post

There is no more story.

Next post

Ile zarabia dekarz?

No Comment

Leave a reply