Dachy

Bariera przeciw śniegom

Mimo, iż styczeń to pierwszy prawdziwy miesiąc zimy, jak na razie pogoda w Polsce nie wskazuje na tę porę roku. Wysokie temperatury sprawiają, iż łatwo zapominamy, iż w każdej chwili możemy spodziewać się mrozu oraz śniegu. A ten, choć cieszy narciarzy, mniej radości sprawia właścicielom domu. Zalegający na dachu bowiem może stać się przyczyną wielu kłopotów. Nic więc dziwnego, iż wielu inwestorów decyduje się na to, aby swój dach wyposażyć w odpowiednie akcesoria przeciwśniegowe.

Wyposażenie dachu w odpowiednie akcesoria to trend coraz bardziej zauważalny wśród Polaków. Najważniejsze akcesoria to płotki, belki oraz drabinki. Są one chętnie używane zwłaszcza w regionach, gdzie opady śniegu nie zdarzają się tylko raz od święta – czyli przede wszystkim na obszarach górzystych. Akcesoria tego typu produkują przede wszystkim firmy sprzedające także dachówki, choć na rynku nie brak takich, które specjalizują się właśnie w ofercie antyśniegowych zabezpieczeń.

Jednym z najpopularniejszych wyborów inwestorów są przeciwśnieżne płotki, których zadaniem jest zabezpieczanie dachu przed śniegiem zsuwającym się z połaci. Wystając nad dach zatrzymuje ciężki opad i w bezpiecznym miejscu pozwala mu stopnieć i spłynąć z dachu. Ich ogromną zaletą jest szeroka oferta – ponieważ dostępne są w ogromnej ilości kolorów, kształtów oraz wymiarów, łatwo dopasować je do odpowiedniego poszycia dachowego. Co więcej, montować je można do każdego typu materiału – od ceramicznej dachówki, przez blachodachówki, aż po pokrycie cementowe, bitumiczne czy z blachy. Ponieważ sprzedawane są w niewysokich cenach, nie wymagają od inwestorów ogromnych nakładów finansowych.

Decydując się na montaż płotków, należy dobrać ich ilość do kąta nachylenia dachu oraz jego powierzchni, dlatego też podczas zakupów warto konsultować się ze specjalistą potrafiącym dobrze wyliczyć liczbę najbardziej pasującą do konkretnego dachu. W przypadku dachów o dużej powierzchni, eksperci sugerują montaż dwóch rzędów tego typu zabezpieczeń. Pierwszy powinien znajdować się przy samym okapie, drugi zaś mniej więcej w połowie połaci.

Płotki przeciwśniegowe to przede wszystkim świetne zabezpieczenie krawędzi dachu oraz terenu wokół domu. Stanowią one naturalną barierę, która uniemożliwi śniegowi gwałtowne osunięcie się na ziemię. Nienaruszone pozostaną więc przede wszystkim rynny, które nierzadko ulegają zniszczeniu w kontakcie z impetem spadającej hałdy zmrożonego, długo zalegającego śniegu. Bezpieczni pozostaną także domownicy oraz zwierzęta – osuwający się śnieg to ogromny ciężar, który może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu.

Previous post

Harmonia barw

Next post

Galeco coraz ambitniejsza

No Comment

Leave a reply