DachyPokrycia dachowe

Jakie pokrycie dachowe do domu typu stodoła?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się projekty domów typu stodoła. To bardzo minimalistyczna konstrukcja, której charakterystycznym elementem jest płaski, dwuspadowy dach. Zazwyczaj pokrywa się go blachodachówką, która powinna odznaczać się estetycznym wyglądem. Zostań z nami i sprawdź, jaki materiał wybrać, aby budynek pięknie się prezentował. Podpowiadamy także w kwestii doboru systemu rynnowego.

Wybierz nowoczesny materiał na pokrycie dachowe

W przypadku takich budynków inwestorzy często decydują się na klasykę, czyli blachy na tzw. rąbek stojący. Są stosunkowo proste w montażu, a do tego tworzą równą powierzchnię.

Musisz jednak mieć świadomość tego, że jest to jedna z najstarszych technologii związanych z blachodachówkami, które stosuje się w budownictwie. Jeśli chcesz, aby Twój dom typu stodoła sprawiał wrażenie bardzo przytulnego, lepszym rozwiązaniem będzie tzw. dachówka modułowa. Dobrym tego przykładem jest produkt Galeco IZI. Do najważniejszych zalet jego zastosowania należy zaliczyć:

  • bardzo nowoczesny wygląd,
  • wieloletnią trwałość (w tym przypadku blachodachówka ma gwarancję na 55 lat),
  • prostotę montażu dzięki modułowej konstrukcji z wysokim przetłoczeniem typu Z,
  • świetne zabezpieczenie ciętych krawędzi przed korodowaniem,
  • kompatybilność z systemem bezokapowym (można zamontować rynnę ukrytą).

Rynny do domu typu stodoła

W takich projektach ważna jest również instalacja odprowadzająca wodę deszczową z dachu. Najlepszym rozwiązaniem jest rynna ukryta, wykorzystywana w systemach bezokapowych. Jej kwadratowa forma sprawia, że doskonale komponuje się z bryłą budynku. Będzie doskonałym uzupełnieniem pokrycia dachowego wykonanego z dachówki modułowej. Co ważne, jej producent, firma Galeco ma w swojej ofercie również nowoczesne systemy rynnowe.

Podsumowanie

Jeśli więc chcesz, aby Twój dom prezentował się modnie i przytulnie, najlepiej zdecyduj się na blachodachówkę modułową. Pokryty nią dach w połączeniu z systemem bezokapowym i kwadratową rynną ukrytą nabierze unikalnego charakteru.

Previous post

Jaki dach? Dwuspadowy czy czterospadowy?

Next post

Jak konserwować dach z blachodachówki?

No Comment

Leave a reply