DachySystemy rynnowe

Najnowsze trendy w orynnowaniu

Choć orynnowanie często traktowane jest przez inwestorów jako niezbędny element domu, któremu w odróżnieniu od pokrycia dachowego czy też elewacji nie trzeba poświęcać aż tyle uwagi, stanowią jedno z najważniejszych zabezpieczeń domu. Mimo, iż przede wszystkim mają one za zadanie chronić dom przed wilgocią, dziś mogą one być także niezwykle estetycznym i ciekawym wykończeniem zewnętrznej części domu. Najbardziej aktualne trendy w budownictwie jednorodzinnym ciągle zmieniają bowiem nastawienie do systemu odprowadzania deszczówki.

Przeglądając katalogi z projektami domów, w oczy rzuca się dominacja prostego, wyważonego i niezwykle funkcjonalnego stylu nowoczesnego. Rezygnacja ze skomplikowanych form i niepotrzebnych dodatków na rzecz klarownych, otwartych przestrzeni, geometrii i prostych linii wymusza specyficzne podejście do projektu. A tym tak jego zwieńczenia oraz nierozłącznych elementów – choćby właśnie orynnowania.

Dobranie systemu odprowadzania deszczówki do prostego, modernistycznego domu kilka lat temu nie było rzeczą łatwą. Dziś, wraz z dynamicznym rozwojem branży materiałów budowlanych, w której czołową rolę odgrywają także innowacyjne, polskie firmy, wybór orynnowania do nowoczesnego domu nie jest niczym trudnym. Minimalistyczny trend wymusza na inwestorach i architektach poszukiwanie nowoczesnego wyglądu także pozostałych elementów dachu. To z kolei wpływa na rosnące zainteresowanie systemami rynien ukrytych lub orynnowaniem o nowatorskim kształcie. Właściciele domów coraz częściej decydują się na te o przekroju kwadratowym – mówi Jacek Polak, Szef Pomorskiego Biura Handlowego w Gdyni. Galeco w swojej ofercie posiada także świetnie sprawdzający się system BEZOKAPOWY, dzięki któremu rynny i rury spustowe są całkowicie ukryte.

System Galeco BEZOKAPOWY

Do nowoczesnych projektów domu, inwestorzy wybierają więc nie tylko rynny wysoce estetyczne, ale też takie, które są wyborem mądrym. I właśnie dlatego, specjaliści obserwują coraz większe zainteresowanie rynnami wykonanymi ze stali. Są one nie tylko bardziej wytrzymałe – a co za tym idzie objęte długą, nawet 30-letnią gwarancją – ale także dobrze wyglądają w projektach nowoczesnych, w których dobrze dopełniają wygląd dachu.

Dom Galeco BEZOKAPOWYFurorę robią także systemu rynnowe w odcieniach grafitu, antracytu czy wręcz czarne. Doskonale sprawdzają się jako wykończenie domu z jasną elewacją oraz dodatkami drewnianymi czy kamiennymi. Taki ponadczasowy, harmonijny i ciekawy projekt wypiera tradycyjne domy, w których dominującym kolorem jest brąz i jego odcienie.

Wybierając rynny inwestorzy coraz częściej kierują się więc trzema parametrami: funkcjonalnością, estetyką oraz innowacyjnością. I wcale nie oznacza to, że za takie systemu zapłacić należy krocie!

Previous post

Bezpiecznie z płaskim dachem

Next post

Zadbaj o dach na zimę!

No Comment

Leave a reply