Dachy

Okno dachowe przyjazne użytkownikowi

Okna dachowe nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów. Doskonale przekształcają ciemne pomieszczenie na poddaszu w pięknie oświetloną i przewietrzoną przestrzeń, tworząc atmosferę i zapewniając użytkownikom duży komfort. Zastanawiając się nad kupnem okna dachowego, wiele osób zastanawia się jednak nad ich użytkowaniem oraz najbardziej prozaiczną kwestię – myciem.

Wysoko zamontowane okna mogą wydawać się wymagające. Modele samoczyszczące właściwie jeszcze nie istnieją, choć producenci znajdują coraz to lepsze sposoby na to, aby użytkownikowi ułatwić życie. Dobrym przykładem są przezroczyste powłoki z materiału hydrofilowego, z którego woda spływa równomiernie oraz szybko odparowuje – a to daje efekt zbliżony do mycia.

Inna sprawą jest sama konstrukcja okna dachowego. Obecnie najpopularniejsza jego wersja to okno obrotowe, którego odwrócenie daje dostęp do wszystkich szyb. Dzięki temu znacznie zwiększyło się bezpieczeństwo podczas mycia okna – nie trzeba już wychylać się w trakcie czyszczenia. Łatwe porządki daje także okno uchylno-obrotowe, dające duży komfort użytkowania. Nie tylko bowiem można wygodnie je czyścić, ale też otwierać dzięki wygodnej klamce. Więcej pracy wymagają okna uchylne, dlatego też specjaliści zachęcają do montażu ich dwójkami, co daje zdecydowanie łatwiejszy dostęp do szyby zewnętrznej.

Są jednak i takie sytuacje, w których nie obejdzie się bez użycia drabiny. Wymagać tego będą okna położone wysoko. Do ich mycia warto posłużyć się także specjalnym teleskopowym kijem z zamontowaną myjką, gąbką oraz zbierakiem do wody, które bardzo ułatwiają czyszczenie szyb. Dobrej jakości kije są w stanie skutecznie wymyć okno nawet sięgające wysokości 11 metrów. Bywają jednak okna trudno dostępne, które wyczyszczenie będzie możliwe tylko przy pomocy fachowców.

Dobrej jakości okno dachowe, dostosowane do konkretnych wymogów budynku to okno, o które łatwo zadbać. Wybierając je więc kierować powinniśmy się własną wygodą.

Previous post

Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza

Next post

Dlaczego warto na płasko?

No Comment

Leave a reply