Materiały

Cement i celuloza – nowa superpara!

Płytki włóknocementowe to jedno z tych nowoczesnych rozwiązań, które coraz chętniej wykorzystywane jest przez inwestorów stawiających na kreatywność i ciekawe formy. Włóknocement to bowiem materiał tak dający wiele możliwości aranżacji, jak i bezpieczny dla zdrowia i wytrzymały. Do tego niezwykle uniwersalny.

Czym jest włóknocement?

To materiał powstający z cementu, przetworzonego włókna celulozowego, wody oraz dodatków zbrojeniowych takich jak m.in. krzemionka, czy kreda wapienna. Wykonane z niego płytki wykorzystywać można zarówno jako pokrycie elewacji, jak i dachu – różnią się przede wszystkim rozmiarem. Dają one właściwie nieskończone możliwości – niezależnie od tego, czy budynek zaprojektowany jest w stylu na wskroś nowoczesnym, jak i stylizowanym na tradycyjne budynki, takie jak dworki, czy domy przypominające wiejskie budynki gospodarcze.

WłóknocementPłytki tego typu pozwalają osiągnąć wiele ciekawych efektów, w zależności od tego, jakiej wielkości materiał zostanie wybrany – czy to niewielkie, przypominające dachówki, czy wielkoformatowe płyty. Świetnie sprawdzą się jako materiał pokrywający całe ściany, równie dobrze w połączeniu z farbą. Ciekawym efektem końcowym jest także użycie takich samych płytek na fasadzie oraz dachu budynku – tego typu aranżacja przypadnie w gusta osób lubiących czyste, minimalistyczne formy, charakterystyczne dla nowoczesnych domów.

Do najważniejszych zalet płytek wykonanych z włóknocementu jest ich zdolność do oddychania i izolacji, a także niewielki ciężar, ułatwiający montaż. Są one odporne na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV, dzięki czemu nie blakną wraz z czasem. Są także wytrzymałe.

Decydując się na wykorzystanie płytek z włóknocementu warto dostosować je do lokalizacji budynki i takich parametrów jak choćby oświetlenie działki. W zależności od tego, jak wiele światła pada na budynek, dzięki płytkom można bowiem osiągnąć co ciekawsze efekty wizualne – na przykład przy płytkach w kolorze grafitu, dobrze oświetlony dom wyglądać będzie, jakby obłożony był łupkami kamiennymi.

Ten nowoczesny materiał to szansa na ciekawe aranżacje i nietuzinkowy wygląd domu. Powstając z ekologicznych materiałów doskonale wpisuje się także w najbardziej aktualny trend w budownictwie – stawianie na rozwiązania przyjazne tak ludziom, jak i środowisku.

Previous post

Zadbaj o dach na zimę!

Next post

Zimowe wsparcie orynnowania

No Comment

Leave a reply