Materiały

Oryginalne wykończenie domu, dzięki płytkom włóknocementowym!

Nowoczesne materiały, które nawiązują do natury są coraz częściej używane do wykończenia domu. Do takich materiałów należą płytki włóknocementowe.

Materiał ten możemy użyć do wykończenia fasady domu. Do tej czynności użyć możemy zarówno małe jak i duże płytki. Nakładać można je całościowo tj. na całe ściany, bądź możemy nimi pokryć tylko np. jeden bok. Fajną koncepcją jest pomalowanie dolnej części elewacji na jakiś kolor, natomiast górną część obstawiam płytkami w kontrastowym kolorze. Oryginalnym pomysłem jest zaaranżowanie tymi płytkami fasady oraz dachu. Nadaje to budynkowi nowoczesnego wyrazu. Aktualnie powstają domy o oryginalnej konstrukcji tj. ostre kąty i asymetryczne płaszczyzny. Architektura nowoczesna czerpię również inspirację z przeszłości. Przykładem na to mogą być konstrukcję podobne do tradycyjnych wiejskich budynków gospodarczych. Dzięki temu powstają budowle przypominające dawną wieś. Jeśli chodzi o wnętrze, to kompletnie ono odbiega od tych starodawnych.

CREATON PolskaPłytki włóknocementowe, możemy położyć również na dachach spadzistych, nada to dworkowego charakteru. Do tego idealne będą płytki firmy CREATON Polska. Płytki te opisuję specjalista z tej firmy: „Wyraźna struktura powierzchni i naturalna zmienność tonów dodaje połaci pokrytej małoformatowymi płytkami NEW STONIT piękna i charakteru. Płytki są również odporne na działanie czynników atmosferycznych i promieniowanie UV, co sprawia, że ich kolorystyka jest trwała. Cechuje je także dobra zdolność oddychania i izolacji oraz niewielki ciężar”.

Płytki te są niezwykle trwałe, a wynika to ze sposobu ich produkcji. Powstają one z połączenia cementu portlandzkiego oraz z włókien celulozowanych. Na jedna płytkę składa się pare warstw tej mieszanki, co nadaje jej niezwykłą trwałość. Płytki te tworzą w sobie elegancję, trwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne. Firma CREATON Polska, daję na tę płytki 30 lat gwarancji, proponuję też szeroką gamę kolorystyczną.

Previous post

Malowanie rynien - jak to zrobić?

Next post

Szkolenie nie tylko dla dekarzy, dzięki Webinarium!

No Comment

Leave a reply