Systemy rynnowe

Skorzystaj z Kalkulatora systemów rynnowych

Przed wybraniem i zakupem orynnowania, należy pobrać wymiary dachu i ustalić, ile elementów będzie potrzebnych i jakiej długości. Od wielkości dachu zależy także rozmieszczenie rur spustowych. Istnieje prosty i szybki sposób na dokładne obliczenia.

Galeco – polski producent rynien ocynkowanych, stalowych i PVC – stworzył specjalną aplikację, która pozwala na łatwiejszy dobór systemów rynnowych do każdego budynku. Kalkulator systemów rynnowych posiada prosty w obsłudze i bardzo intuicyjny interfejs, w związku z czym każdy poradzi sobie z jego obsługą. Przed skorzystaniem z aplikacji warto sprawdzić Przewodnik po kalkulatorze. Przy każdej czynności pojawia się pytajnik, który podpowiada, na czym polega dana funkcja.

W Kalkulatorze systemów rynnowych Galeco w pierwszej kolejności należy wybrać typ dachu spośród proponowanych przez aplikację. Następnie trzeba podać podstawowe wymiary dachu, takie jak wysokość, szerokość połaci, kąt nachylenia itd. Aplikacja sama wyliczy całkowitą powierzchnię dachu. Dalej aplikacja zapyta o wysokość do okapu, długość okapu oraz grubość ocieplenia. W tym kroku trzeba będzie zaznaczyć rozmieszczenie rur spustowych na ścianach budynku. Dalej musimy wybrać system rynnowy Galeco z oferty producenta – aplikacja zaproponuje do wyboru tylko te, które będą w stanie skutecznie odprowadzić wodę opadową z dachu wprowadzanego budynku. Kalkulator na samym końcu podaje wyniki obliczeń oraz wymienia ilość potrzebnych elementów. Dla ułatwienia wyniki są podawane również w pliku Excel, który można pobrać i mieć pod ręką podczas zamawiania orynnowania.

Źródło: Galeco

Previous post

Kosz dachowy bez tajemnic

Next post

Instalacja odgromowa - skuteczne zabezpieczenia przed piorunami

No Comment

Leave a reply