AktualnościPodbitka dachowa

Podsufitka dachowa – jaką wybrać?

Budując dom mamy na względzie zarówno aspekty estetyczne, a także funkcjonalne. Ważne jest, aby dom i jego otoczenie było przyjazne dla domowników, dawało poczucie bezpieczeństwa, oraz umożliwiało sprawne funkcjonowanie w codziennej rzeczywistości. Z tych też powodów inwestorzy spędzają wiele czasu na wyborze odpowiedniego projektu domu, a także na wyborze materiałów budowlanych, które zostaną użyte podczas jego budowy i wykończenia.

Jednym z tematów, z którymi musi się zmierzyć statystyczny Kowalski, jest wybór zabudowy okapu czyi spodniej części dachu. Wprawdzie przepisy budowlane nie wymagają tych czynności, gdyż podbitka dachowa nie stanowi elementu konstrukcyjnego domu, jednak zastosowanie zabudowy okapu powinno leżeć w interesie inwestora.

Podbitka dachowa nazywana również podsufitką dachową pełni bowiem przede wszystkim funkcję ochronną. Zabezpiecza dolna cześć dachu przed szkodnikami, chroni przed zagnieżdżaniem się ptaków i owadów, które w przeciwnym razie mogą wyrządzić spore szkody dla naszego dachu. Przy okazji podsufitka jest też elementem dekoracyjnym, który w znakomity sposób może podkreślić charakter budynku. Do wyboru na runku jest wiele rodzajów podbitki dachowej np. podbitka drewniana, podsufitka dachowa z pvc lub wykonana z blachy. Każdy rodzaj materiału charakteryzuje się innym sposobem montażu, a także ma inne właściwości i parametry.

Najlepszym wyborem jest montaż podsufitki pcv, gdyż jest ona lekka, łatwa w montażu i nie wymaga konserwacji. Jednym z producentów podbitki dachowej pvc jest Galeco. W swojej ofercie posiada podsufitkę Galeco NOVA, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Jest również stabilna dzięki utrzymaniu grubości paneli na poziomie 1,2 mm. Dzięki opracowanej metodzie na klik, panele podsufitki bardzo łatwo się montuje, a szeroka kolorystyka pozwala na estetyczne wykończenie zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych budynków.

Previous post

Rynny wybieraj rozsądnie

Next post

Jak przygotować się do remontu poddasza?

No Comment

Leave a reply